(Hol van az megírva, hogy egy kapus nem játszhat csatárt?) :)

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.13. 20:23  l  #44102

Láttam én már olyat, hogy playoff közeledtével gyorsabban gyógyulnak a játékosok.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.13. 20:14  l  #44099

Berrie szvsz pótolható, mert védekezésben nem emelkedik ki, míg nálunk ugye a D az igazi problma, Mitchell nagyon fájó hiányzó a 3rd line scoring miatt, de ha választanom kell, hogy Duchene vagy Mitchell+Berrie maradjon ki, akkor utóbbi kettősre szavaznék.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.13. 20:02  l  #44097

Ha a Blues így folytatja, és a Hawksban Towes és Keane nem épül fel, akkor jó nagyot szívtunk a kiváló alapszakaszukkal, mert a legnehezebb ellenfelet kapjuk a playoffban. :(
Duchene-ről esetleg valami hír?

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 23:25  l  #44089

Berrie liga top10-ben van a lőtt gólokban, ilyenre sem emlékszem hogy ez egy védőnkkel előfordult,, és ugye kevesebb meccset is játszott, 82 meccsre vetítve 5. lenne. Amúgy szerintem Berrie-nél jobban fog hiányozni Mitchell, mert oda nincs emberünk, és 3rd line scorig nélkül nem nagyon lehet eredményt elérni.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 21:07  l  #44087

A red hot Wild ellen sincs így. Ők Moulson-nal erősítettek, mi Berrával.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 19:44  l  #44083

Most írtuk alá 3 évre, kizárt, hogy 1 meccs után kivásároljuk. Az annyit tenne, hogy kiadtunk 2,8M-ot és egy 2. körös draftot a semmiért.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 7:24  l  #44072

Igen.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 5:45  l  #44069

Ja es Mitchell agyrazkodassal kiesett. Nem szabadulunk Cliche-tol. Szar l, hogy a PO-ra serulunk le igazan.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.12. 5:34  l  #44068

Nagyon durva, hogy adtunk egy 2. koros picket Berraert, Flamesnek kellet volna fizetni, hogy elvisszuk. Az is vicc, hogy azonnal alairtuk 3 evre. 10 perc utan kellett lerantani es annyi ido eleg is volt neki, hogy elmenjen a meccs. Pedig megint szopott a Blues, egy mai gyozelemmel meglett volna a central es a nyugati elso helyert jatszhattunk volna Anaheimben. Ez a tobbieket feldobta, latszik, hohy komolyan oda is teszik magukat, de igy eselytelen. :(

St. Louis Blues Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 16:50  l  #10221

Ezért írtam az utolsó mondatot. Szvsz mi semmiképp nem nyerhetjük meg a centralt, de ti könnyen elveszíthetitek. :)

St. Louis Blues Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 16:17  l  #10219

Ha az Avs viszi a Centralt akkor meg Hawks.

Utóbbi triple facepalm epic fail.

Ne aggódj, arra hogy az utolsó két meccsünket idegenben a Ducks és a Sharks ellen is behúzzuk (nyugat kb. két legjobb csaéata jelenleg), kb. 0% az esély. Főleg, hogy Berra véd ma a Sharks ellen, szóval úgy tűnik nem hajtunk komolyan a centralra, nem tűnik reálisnak. Persze ha továbbra is ilyen loosing streak-et nyomtok, akkor van beszophatjátok a HAwks-ot.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 10:56  l  #44063

Az uj rendszerben a focsoport gyozelem nem igazan relevans. Sokkal fontosabb a diviziot megnyerni.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 6:42  l  #44059

A 3. gólunk után nem voltunk a jégen, iszonyat nyomás alatt játszottunk. Aztán Landy kiugrása és abból a 2min. minor eldöntötte a meccset. Egy pillanatra megijedtem, hogy büntetőt adnak, ami sokkal rosszabb lett volna mint a 2 perc, de szerencsére nem.
2 meccs van hátra, két top contender ellen idegenben, ez a rossz fele a dolognak, a jó, hogy mindkettő számára teljesen érdektelen a meccs eredménye a helyezését tekintve.
Megvan az első körre a home-ice, irány a csoportgyőzelem, nem hittem volna, hogy ezt a mondatot idén leírom. :)
Duchene nélkül egyelőre nyerünk, de a játékunk néha igen-igen kilátástalan, Hawks ellen ez a produktum kevés lehet, inkább legyen a Dallas. :)

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 6:18  l  #44055

Berrie a legnagyobb clutch a világon. :)

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.11. 6:15  l  #44054

Nem tartott sokáig. :(
Valahogy azt érzem, hogy nem lesz meg. Nem tudom miért. Valószínűleg azért, mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy két sorral ennyi meccset lehessen nyerni. Clche teljesen depresszióssá tesz. :) Ráadásul bennem van, hogy Vancouverbe rendre nem nyerni megyünk, akármilyen formában van a két csapat.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.10. 11:08  l  #44048

48 sec-en múlt, hogy nincs meg a homeice addv. a Hawks-szal szemben, de valahogy csak kikaparták maguknak a 2 pontot.

Vancouver Canucks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.09. 18:38  l  #10531

Ja és ha már a mi receptünket főzitek, akkor gondolom McLean lesz az edző. :)

Vancouver Canucks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.09. 18:33  l  #10530

Linden mindent vagy semmit választás. A szurkolók imádják, ezért ha nem jön be, akkor nagyon kényelmetlen helyzetbe kerülhettek vele, de nagyon jól is járhattok vele, mint mi Sakic-kal.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.09. 11:11  l  #44040

Hát ha én választhatnék, hogy Hawks vagy Stars/Yotes tuti, hogy az utóbbi kettősből szeretnék ellenfelet.
Viszont azt látni kell, hogy a Blues előnye akkora volt, hogy mostanra kicsit leeresztettek, de pont olyan távolságba kerültünk, hogy észbe fognak kapni. Az utolsó 3 meccsen biztos nem fognak 2 ponttal többet szerezni, mint ők. Ráadásul az ő 3 meccsükből kettő olyan lesz, ami az ellenfélnek egyáltalán nem számít (Wild és Wings), ráadásul mindkettő olyan aki a PO miatt már pihenni fog ellenük, nem az ürítsük ki a tankot mentalitás lesz, hogy szépen búcsúzzunk a szezontól. A B2B 2. Dallasban az egyetlen nehéznek tünő meccsük.
A mi hátralévő 3 meccsünk: Nucks, Sharks, Ducks. Ha a soron következő Sharks-Ducks meccsen nyernek a kacsák, akkor számukra és a Sharks számára is minden eldőlt, tehát ez talán megkönnyítené a dolgunkat, ha nem, akkor kutya nehéz lesz. Vancouvernek már minden mindegy, de ellenük meg rendre gyengén megy nekünk.
Ezeken kívül jó lenne ha a Hawks kikapna Montrealba, mert akkor legalább már hátra nem kell figyelni.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.09. 1:18  l  #44036

No mégis inkább a PO-ra pihenünk és jó eséllyel eldobjuk a pályaelőnyt; JSG véd az olajosok ellen. :(

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.08. 14:57  l  #44035

Mi mindenképp a Hawks-szal játszunk ha nem előzzük meg a Bluest (a többi csapattólfüggetlenül), ennek megfelelően a Hawks-szal fogunk játszani.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.07. 23:55  l  #44030

Nekem a tegnapi meccs legnagyobb tanulsága, hogy Cliche-sel a harmadik sorban valóban 0% esélyünk van a Hawks ellen.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.07. 4:51  l  #44026

Szidtátok itt MAF-ot és ő nyerte meg a meccset a Pensnek. A meccsen és az SO-ban is a mezőny legjobbja volt. No mindegy, egy 1 pontos meccs belefér a Hawks-sza szemben, de jó lett volna ha összekaparjuk a 2. pontot. Rémes nézni, hogy az alsó két soruk mennyire veszélytelen (akkor is, ha ma Bordie egyenlített), így nehéz lesz a maradék 4 pontot megtalálni a végéig.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.07. 3:38  l  #44023

Jó szar harmad volt, nem látom, hogy lenne esélyünk visszajönni a meccsbe, elég ötlettelenek vagyunk.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.07. 2:55  l  #44022

Nagyon tartalékosak, igaz mi is a sérülések miatt. A Talbot-Cliche-Bordie sor még 4-nek sm erős, nemhogy 3-nak. Ennek ellenére ezt a meccset ez ellen a Pens roster ellen hozni kellene. Egyelőre mindkét csapat veszélytelen, PP-ben volt helyzetük, de a PP-k amúgy nem voltak meggyőzőek. Félek, hogy túlságosan megnyugodott a csapat a Pens hiányzói láttán, és ennek égés lesz a vége.

St. Louis Blues Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.06. 14:01  l  #10184

Nem lehet véletlen, hogy az eszmefuttatásom nem a Coloradói topikba írtam, így nem is foglalkozom a visszajelzésekkel.

A fórumozásnak pont a vélemények ütköztetése a lényege, ha nem ez lenne, akkor mindenki írogathatná a saját topikjába, hogy "négy láb jó, két láb rossz...", nem látom be ez miért célja bárkinek.
Mondhatod azt, hogy nem érdemes szubjektív dolgokról vitatkozni és ezért nem válaszolsz, de a beírásodnak volt egy olyan része, ami teljesen egyértelmű tárgyi tévedés, és ezt tökéletesen objektív el lehet dönteni, ez a harmadik gólunk. Tökéletes munkát végeztek itt a zebrák és Toronto is. Márpedig ha ilyet leírsz, arra reagálni fognak.

St. Louis Blues Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.06. 11:13  l  #10176

A harmadik gól szabályos volt, nem a bírok nem ismerik a szabálykönyvet hanem te.

Bordie ütközése szemből jött, vállal, korcsolya a jégen, Shattenkirknek a sérülést a saját ütője okozta. Shattenkirk körübelül akkora mint egy ülő tacskó ezért volt Bordie válla a fejénél, de mégis mit kellett volna csinálnia, megpróbálja térden csúszva leütközni? Sima hoki hit volt, erre akkora rinyálást rendezett, mintha láncfűrésszel támadtak volna rá.
Backes és Morrow megmozdulásainak viszont ezzel ellentétben semmi köze nem volt a jégkoronghoz.
Bordie meg nem három hitet kapott, hanem hárman rohanták le egyszerre, de nem ütközés céljából. Azt meg nem értem miért vagy meglepve, hogy nem került pályára, soha nem szokott a harmadik harmadban jégre kerülni, maximum 1-2 cserére. A harmadik harmadot minden meccsen 3 sorral szoktuk végignyomni. 6:30 perces TOI-ja van az egész szezonra, ebből általában 0 perc szokott a harmadik harmadra esni, néha 1, ha valaki megsérül.

St. Louis Blues Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.06. 1:55  l  #10170

Milyen gólról beszélsz okostojás?

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.06. 1:41  l  #44008

Teljesen egyértelmű, hogy a saját ütőjétől sérült meg, ez eddig sem volt kérdés, legalábbis a világ azon részének, akik már láttak hokimeccset, Bordie korcsolyája is a jégen volt, késett, de kb. minden meccsen van 30 ilyen hit, Shattynak ki kellett volna fordulnia belőle, nem tette, bevállalta, és pont ezért kár volt utána telesírnia a bíró válltömését. Azt meg senki sem mondhatja, hogy ez egy dirty hit volt, aminek sérülésokozás volt a célja, sima hoki hit volt, ennyi.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.05. 23:41  l  #44005

Hitchcock folyton hisztizik, ennek nincs hírértéke. Ruff mellett a legnagyobb picsogó aki valaha NHL csapat padján ült.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.04. 18:58  l  #43968

Állítólag PAP egyre jobban van és szinte biztos, hogy az alapszakasz végén jut neki pár felhozó meccs.

6 meccsen 7 pontot kell szereznünk a biztos 2. helyhez, ebből 5 meccs van idegenben, kettő B2B:
Az egyetlen hazai meccsünk B2B második, ráadásul az elég masszív Pens ellen.
Az 5 idegenbeli meccs: Blues, Oilers, Nucks, Sharks (B2B 2.), Ducks

Ezek közül a csapatok közül 4 tuti PO-s az Oilers és a Nucks tuti nem. Az a baj, hogy papíron én nehogy 6 pontot de 3-at sem nagyon látok. Oilers-t, nincs mese, ütni kell; Nucks ellen hagyományosan gyengék vagyunk, főleg idegenben, másik négyen megint nem mi vagyunk az esélyesek.

Hawksnak sem könnyű a vége: Jackets (i), Blues (o), Habs (o), Caps(i), Preds(i)
Preds már elszállt, ráadásul addigra jó eséllyel visszajönnek a sérültjei a Hawksnak, itt valószínű meg lesz nekik a 2 pont. Jackets kapar a Po-ért, ez kutya nehéz pont, Blues ellen mindenhol nagyon nehéz, Habs jó formában van és megy a pályaelőnyért, Caps addigra lehet szintén elszáll, akkor az könnyű 2 pont.

Reménykedhetünk, hogy a lehetséges 10-ből mondjuk csak 6-7 pont lesz a Hawks oldalán, legyünk pesszimisták, legyen 7, ez esetben nekünk 4 pontot kell összekaparni a 7 meccsen, erre azért van sansz. Habár nem sokat ér a pályaelőny ha a Hawks szurkolók felvásárolják a jegyeket a denveri meccsre is. Ez az átka az internetes értékesítésnek, ott hokiláz van évek óta, nálunk még mindig jellemző a pangás, ráadásul a szurkolók megszokták, hogy mindig van jegy, ezért nem sietnek a vásárlással, sokszor a teltházas meccsekről a denveri néző marad le és sok az ellenfél szurkolója. Ez persze gáz, meg is érdemli az ilyen szurkoló, csak a csapatot sajnálom, mert küzdenek a homeice-ért de lehet, hogy ez semmit nem fog érni, főleg az első két meccsen. Ha lesz 5. meccs, addigra talán észbe kapnak a denveri szurkolók is. HA bukjuk a homeice-ot az viszont valószínűleg demoralizáló, azt most már nagyon nem szeretném.

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.04. 18:25  l  #19709

Az az érdekes, hogy nálunk pont a "friendly face policy" jött be. Sakic és Roy hozta a haverokat, jött Foote, jöt Tanguay, jöttek Roy haverjai a QMHL-ből, jött a régi edzője... "Get some defense" nálunk egy AHL hármassal lett kipipálva: Holden, Benoit, Guenin, managementben Sörmen maradt, Sakic maradt, Roy jött egyedül. Csatár poszton nem változtattunk, jött MacKinnon, aki nem "bigger and stronger", és mégis a tavalyi 1/1-ből sima PO lett. Innen is látszik, hogy nem lehet általánosságban szabályokkal leírni, hogy mitől lesz sikeres egy csapat.

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.03. 18:23  l  #19687

Nem tudom, hogy volt-e már, de ez alapján egyértelmű, hogy a liga nem tolja a Penst, ha mégis, akkor sem Crosby miatt:

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.03. 13:54  l  #43961

Mitchell azért rendesen kinőtte magát.

Szomorú, hogy az alapszakasz végéig nézhetjük Cliche-t a harmadik sorban, tuti, hogy valamivel zsarolja Roy-t vagy Sakic-ot. Szerintem amúgy nem is top 6 gyengült sokat Duchene kiesésével, hanem a harmadik sor. Nem értem miért nem lehet ott kipróbálni Malone-t vagy Talbot centerezése mellett Careyt a szélen, esetleg felhívni Hishont vagy vdG-t. Bárkit csak Cliche-t ne! :)

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.03. 11:24  l  #7790

Egyáltalán nem, mindkét csapatnak vannak fontos sérültjei, mindkét csapatnak nehéz a schedule-ja, még bármi lehet.

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.04.02. 21:44  l  #43958

A 2. gólunk gyönyörű volt, akkor is ha megpattant a védő koriján. No mindegy, Hawksnak is fontos sérültje vannak, szóval meglehet a 2. hely. Viszont jelen állás szerint ők a PO-ra egészségesek lesznek, nálunk Duchene ugye tuti hiányzó (ha vissza is tudna térni, azt azért tudjuk, hogy eddig sérülések után rendre nagyon lasaan pörgött fel).

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.03.31. 18:47  l  #43943

Part of the game.
Még olcsón megúszta, nyilván a legrosszabbkor jött, de remélem így a többiek még inkább küzdenek majd. Az igazán ijesztő, hogy így még több Clishe-t láthatunk, ami az egészségre iszonyat káros. :(

Colorado Avalanche Idézet   l  Válasz erre  l  2014.03.30. 22:56  l  #43933

Nagyrészt egyetértek, de azt én nem látom, hogy a játékunk a korongbirtokláson alapulna (erre utal a ligaszinten alsó harmadba tartozó Corsi), szerintem Roy egyértelműen a fast transition-re épít, nem nagyon van még egy csapat, ami ennyire gyorsan menne át védekezésből támadásba, ennek oka a félelmetesen gyors csatárok, illetve Berrie és Johnson is nagyon gyorsan lép fel a védelemből. A mi támadásaink kb 3-4 passzból álló lerohanások, ennek megfelelően keveset lövünk, viszonylag kevés a rebound gól, ritkán táborozunk le az ellenfél harmadában, a Corsi mutatóban gyengék is vagyunk, viszont a játék látványos, pont azért mert nem ez a tuszkolás megy, hanem lövésig vitt passzok és villámgyors támadások.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195