Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.21. 4:16  l  #8592

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.21. 4:15  l  #8591

Úgy vagyok évek óta a Phoenix-szel, mint anno az Atlantával, egy pillanatra sem hiányozna,
ha megszűnne ott az NHL.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.21. 4:13  l  #8589

Néha úgy nézem őt, mint a játékosainkat a junior vb-ken, alig várom, hogy a jégen legyen. :)

Úgy érzem, ahogy a meccs halad, úgy játszunk egyre jobban bár szerintem, az elmúlt két meccsen,
offenzivitásban sokkal kreatívabbak, látványosabbak voltunk, igaz most egy sokkal jobb all-round gamet nyomunk.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.21. 2:35  l  #8587

Remélem Quenneville felrázta a társaságot és vért itatott velük, és előrukkolunk valami nagyon szép eredménnyel!

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.19. 0:52  l  #8585

Komolyan mondom tragikomédia amit mostanában hátul művelünk, a PP-s önveszélyességről
már nem is beszélve.

Az előrejátékkal nincs baj, megvannak tonnaszám a helyzetek, de vagy az ellenfeleknek
van nagy szerencséjük, vagy a jobbnál is jobb ziccert is ki tudjuk hagyni.

Úgy érzem, a szünet jól jön majd, mert egy 'kis' szellemi, koncentrációs fáradságot érzek a csapatnál.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.17. 5:18  l  #8583

Nagy csalódás lett a végeredmény.

Előzetesen azt hittem, hogy felszívjuk magunkat és emlékezvén a 2 hazai zakóra, esélyt nem adunk nekik.

Azon ritka meccsek egyike volt ez, mikor jól játszottunk, de semmi szerencsénk nem volt, és Hutchinsont naggyá tettük, de
legalább nagyon élvezetes meccs volt.

A bohóc gáláig van 3 meccsünk, abból az első kettőt igencsak illene hozni.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.17. 3:19  l  #8579

Hosszú volt ez a 4 nap meccs nélkül, de erre érdemes volt várni.
Megkockáztatom, a szezon eddigi legélvezetesebb harmada volt ez.

Baromi jó iram, rengeteg nagy ütközés és igazi playoff atmoszféra.
Sajnos az eredmény még nem az igazi, de sokszor nagy mákja volt a Jetsnek,
hogy x-re hozták a játékrészt.

Bickell mostanában nagyon jól használja ki az adottságait, és némely ütközése,
igazi élményszámba megy.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.12. 2:48  l  #8573

Na, ezt a meccset úgy kezdtük, ahogy azt kell, illik, elvárható otthon.
A harmad első felében nagyon jól játszottunk, semmi köze nem volt a WIldnak a meccshez.
Hossa játéka nagyon impresszív.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.11. 16:19  l  #8571

Nyilván április közepétől kezdődik a szezon, csak a pillanat hevében az ember hajlamos borúsabban látni a dolgokat,
bár az hogy egy héten belül nullázás otthon az Avstől majd egy sima ötös az Edmonton ellen, az majdnem karcolja a ciki kategóriát.

Gondolod, hogy Quennevillék vagy Krügerék nem foglalkoznak a PK statisztikákkal? Szerintem, komoly gond lenne az.

Egyébként visszatérve a tegnapi meccsre, Teravainen magasan legjobb meccse volt ez a szép mezben. Miután Quenneville
feltette Sharp és Shaw mellé, néha úgy mozgott, tartotta a korongot és osztotta a zsugákat mint Kane szokta, és ez jó előjel
a jövőre nézve. Meg kell tanulnia, hogy legyen hatékony ebben a fizikális ligában, na ha az meglesz, akkor fog ő még szép perceket
szerezni nekünk.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.10. 6:05  l  #8569

Az egyetlen pozitívum a mai meccsen, hogy nem kaptunk 6 gólt.

Megint szegény Minnesota jön, hogy rajtuk töltsük ki a frusztráltságunkat.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.10. 4:27  l  #8564

Úgy érzem, az elmúlt 2-3 hétben játékban, de főleg koncentráltságban (lásd a mai első Oilers gólt) hullámvölgybe kerültünk.
Ennek következtében, ahogy az várható is volt a PK is kezd halványulni, és a PP még mindig nem az igazi, és most már kapusteljesítményben
is vannak hiányosságok. Az elmúlt 10-12 meccsen nem is tudom, hány gólt kaptunk az első harmadban, és hányszor kellett gyakorlatilag -2 ről kezdenünk a meccset.

Quenneville is húz butaságokat, mint pl. ma Teravainent a 4. sorban játszatni. Az a sor alapvetően arról szól, hogy a palánknál brusztolnak
45 másodpercig (lehetőleg az ellen harmadában), na a finn pont ebben a leggyengébb. Szerencsére, Q két shift után, feltolta őt Shaw és Sharp mellé
egyből tudott is alkotni.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.09. 3:41  l  #8559

Borzalmas 2. harmad volt. Ha így játszunk tovább, gólokkal fogunk kikapni.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.09. 2:54  l  #8558

Meglett a +2 (és a 2+) harmad is, de érdekes volt az egész. Ha fordítva lenne az eredmény az sem lenne meglepő,
mert ma sem játszunk jó, kivéve Crawfordot, aki nagyokat fogott. Vanek hülyeségének köszönhetünk 5 perc tiszta
PP időt, amiből 4 és fél percet teljesen statikusan nyomtunk. Nem lesz gól, ha csak a kéken járatjuk a pakkot és senki nem lő.

Remélem kitart az előny a meccs végéig, szerencsére a Wild elég rossz sorozatban van.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.08. 21:42  l  #8557

Ma dafkéból egy +2 gólos első harmadot várok :)

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.07. 5:12  l  #8550

Így van, bármekkora zseni is legyen egy kapus, ha 54 lövésből az ellen nem tud egy fát sem összehozni,
az elég lehangoló.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.07. 4:58  l  #8548

Foghatjuk ezt a meccset és mellétűzhetjük a két Jets elleni hazai zakó mellé a szégyentáblára.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.07. 4:44  l  #8547

Mondjuk Varlamov nem véd rosszul, de akkor is meg lehetne oldani a góllövést.

Teravainent néztem, és eddig fizikálisan nagyon gyengének tűnik az NHL-hez.
Elnyomják, fellökik, kizárják néha szegény csak pislog. Shawtól tanulhatna egy kis vagányságot, brusztolást legalább.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.07. 2:53  l  #8545

Komolyan mondom, nem tudom mi örömöt lelünk abban a perverzióban, hogy muszáj
minden meccsen már az elején hátrányba kerülnünk, és hogy fokozzuk a fakír faktort,
az esetek 90%-ában, rögtön 2 gólosba.
Quennevillék is elmehetnek a picsába, hogy nem tudják mentálisan rendeb tenni a csapatot
a startra.

NHL küzdőtér Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.05. 5:10  l  #21062

(Mondjuk attól még az utolsó állás szerinti adatokat fent hagyhatták volna.)

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.05. 3:46  l  #8543

Néha mintha a pár évvel ezelőtti önmagunkkal játszanánk.
Transition game, odd-man rushes jellemzők a Starsra, csak még meg kell tanulniuk okosan játszani ezt.

Teravainen nagyon megilletődött. Látszik rajta, hogy nagyon izgul, nem találja a helyét a jégen.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.04. 20:27  l  #8542

Ma jön a Dallas, az elmúlt évek számomra legélvezetesebben játszó csapat.
Ahogy nézem nincsenek rossz formában, de amúgy is egy baromi pörgős kis meccs lesz ez.

Jó lenne, nem 2 gólos hátrányból kezdeni ténylegesen a meccset, mint ahogy mostanában eljátsszuk,
plusz a Jets elleni szégyenfoltot is illene kijavítani.

TT-re nagyon kíváncsi vagyok, azt mondják az elmúlt 3 hétben-1 hónapban már mutatott biztató
jeleket a farmban, kezdte megszokni, felvenni az amerikai ritmust. Gondolom, idén csak pár meccset kap,
és talán jövőre hozzuk fel állandóra, de ha ebből még egy év farmozás lenne, akkor sem követnék el harakirit.
Szokja csak a légkört, és csak akkor jöjjön fel, ha ténylegesen hozzá tud tenni a csapatjátékhoz.
Előbb-utóbb, úgyis az NHL-ben köt ki, és fasza kis játékos lesz.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.04. 20:18  l  #8541

Az nem jó, mert akkor a fővárosban, a minisztérium előtt kilométeres sor lesz decemberben, hogy
az ország egyetlen betárcsázós internetjénél, mindenki szavazni tudjon. :)

Marad a ciprusi ötlet.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.04. 8:19  l  #8539

Jövőre draftolunk valami ciprusi tagot, és akkor söprünk. :)

Amúgy teljesen komolytalan ez az egész, viccessé teszi ligát.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.02. 21:33  l  #1598

Gyengén coachingolt csapat volt ez, ez volt a legnagyobb hibájuk.

Visszatérve Eichelre, azért neki majd a jövő évi lesz a tornája, akkor majd meglátjuk,
mennyit fejlődött Bostonban.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.02. 21:12  l  #1595

Akármikor ez a Larkin gyerek a jégen van, mindig történik valami. Kellemes meglepetés (legalábbis nekem) a játéka.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.02. 21:12  l  #1594

Hajlamos vagyok azt hinni, hogy ez már az edzők hibája.

Egyetértek.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.02. 20:41  l  #1590

Akárki akármit mond, Eichel ezen a tornán nem tényező. Rettentően keveset mutat.

Jó játékos lesz, csak meg kell tanítani rendszerben játszani, és hogy hogy legyen igazán hasznos a csapata számára.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.02. 7:57  l  #8532

Megérdemelte a Caps, mert jobban akarta a győzelmet és jobban alkalmazkodott a körülményekhez.

Egyébként számomra teljesen élvezhetetlen volt, függetlenül az eredménytől. A korong pattogott ide-oda,
semmi tecnnika nem érvényesült, hihetetlen hibák, elegem is lett belőle.

A bírók elég érdekesen fújtak, kicsit úgy éreztem, hogy nekünk fújnak a meccsen, aztán Toews kiállítása
megcáfolt mindent. Még jó hogy Bettman kedvenc csapata vagyunk (vagy csak a 2. kedvenc, már nem emlékszem pontosan) :)

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.01. 14:51  l  #8525

Érdekes, hogy még mindig nem tudni, hogy halt meg.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.01. 0:38  l  #1575

Nem tudom, de nekem valami hiányzik a jenkik játékából.
Ügyesek, hajtanak, gyorsak, de néha egy kicsit fejetlenek és olykor-olykor koncepció nélkül csak cikáznak a jégen.

Igen, Kanada jobb volt megérdemelten nyertek.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2015.01.01. 0:20  l  #1573

Fasching szépen kijátszotta Larkinra a helyzetet.

Magasan a legjobb, legkonzisztensebb amerikai sor a tornán.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.30. 5:31  l  #8518

Szerintem nagy szerencsénk volt, hogy vissza tudtunk kapaszkodni, mert összességében jobbak voltak.
Nem nagyon tudtunk mit kezdeni velük, mentek sorban a harmadba való belövések, Rinne meg postafordultával
küldte is őket vissza.

A washingtoni hasonló gólgazdag meccs lesz, kivéve, hogy azt már rendes játékidőben letisztázzuk (remélhetőleg).

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.30. 3:32  l  #1564

Egyelőre PP jégidő nélkül a harmadik sorból öt pontos, míg Eichel csupán kettő.

Azért tudod te is, hogy ezt nem szabad így nézni. Ki fog erre emlékezni, ha mondjuk a negyeddöntőben, pl. Tuch lövi az OT-gólt?
És azért a svábok meg szlovákok ellen is más játszani, igaz az mindenképpen örömteli, hogy VAN secondary scoring (igaz ezt sejteni is lehetett,
idén a védelem tűnik kérdésesnek)

Egyébként, rettenetesen kevergetik a sorokat, és Osieckinek is van pár furcsa húzása. Pl. Louis az első meccsen úgy játszott
PP-ben, hogy előtte nem volt abszolút a jégen. Direkt néztem, tényleg nem volt egy shiftje sem előtte. Mondjuk utána játszatták a hobbitot
Eicheléktől kezdve Haydenékig. Larkin is megkapta az első meccsen az egyetemi csapattársát, aztán a második meccsen Mottet is tologatták
össze-vissza. Úgy látom, inkább párokban gondolkodnak (Milano-Eichel, Fasching-Larkin) és hozzájuk próbálgatnak embereket.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.30. 3:17  l  #8513

Ugyanaz mint az Avs ellen, kivéve, azért a Preds jobb csapat.

Azért, látszik, hogy összerakták ezt a csapatot, a semleges zónát nagyon jól lefedik, nem tudjuk
bevinni a korongot, marad a dump&chase, csak Rinne szereti is és tudja is használni az ütőjét,
úgyhogy sokra nem megyünk vele. Otthon ennél sokkal több kellene.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.29. 14:43  l  #1556

Azért a 2. gólja előtt illett volna azt a ziccert egyből értékesíteni, igaz a kapus ott rendesen kibabrált vele.
Egyébként egyetértek, megint igen jól játszott.

Szerintem ezzel a játékstílussal (mármint Larkinéval, Faschingéval) tudnának az amerikaiak a tornán érvényesülni.
Brusztolás, fegyelmezettség, csapategység és az alkalomszerű villanások. Remélem behúzzák a végén.

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.28. 19:19  l  #8509

Az első harmadot láttam csak élőben, hát eléggé kutyák voltunk. Sok közünk nem volta a harmadhoz,
az Avs lőhetett volna vagy 7-et akkor. Lőtték rendesen Crawford lepkését, az elsőt fogta szépen,
majd volt egy vas és a 2 gól. Nem tudom, hogy a meccs hátralevő részében mit csinált a Colorado,
de nem baj hogy így alakult.

Azért Shaw és főleg Bickell lassan elkezdhetnének mutatni valamit, mert eddig elég haloványak
ott a 3. sorban, mindkettő mínuszban is van rendesen a kanadai táblázatról meg nem is beszélve.

Junior VB Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.27. 16:24  l  #1542

Az amerikaiak teljesítménye számomra csalódás volt, mint ahogy Eichelé is. Oké, a gólpassza gyönyörű volt, de egyébként rendkívül önző és flegma oldalát mutatta ezen a meccsen. Ez egyébként az első két sorukról en bloc elmondható, passz helyett rendre csak a cirkálás vagy egyéni megoldások, a csapatmunka hiányzott. Az alsóbb soraik sokkal hatékonyabbak voltak, küzdöttek. Fasching különösen tetszett, Larkinnal nem egyszer zavart tudtak kelteni emberhátrányban is.

Első meccs volt, össze kell még rázódni. Egyetértek, Eichellel kapcsolatban, látszik, hogy mocorog a srácban valami, de baromi sokat vállalt
(más megközelítésből - önző volt) ami nem mindig tett jót a csapatnak. Nekem, Larkin játéka nagyon tetszett, baromi hasznos volt egész végig,
elég érett játékot mutatott (egy kicsit Bollandre emlékeztetett).

Valahol írták, hogy nagyon tehetséges ez a jenki csapat, gyorsak, ügyesek...DE... mindig amikor az amerikaiak eredményesek voltak a junior vb-n,
akkor nem ezek a tulajdonságok, hanem a csapategység, fegyelmezettség dominált. Szerintem ez is jó meglátás, majd elválik, hogy sikerül-e
ötvözniük a dolgokat idén, mindenesetre én nekik szurkolok (van vagy 5 érdekeltségünk a csapatnál) és nálam semmivel sem kisebb favoritok, mint a kanadaiak, sőt...

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.26. 17:49  l  #8504

OFF

Kezdődik ma a junior vb. Norell a svédeknél, Motte, Schmaltz, Hayden és Louis az amcsiknál kap lehetőséget.
A svédektől nem sokat várok, míg sokan az utóbbi évek legjobb amerikai csapatának titulálják az idei
garnitúrát, majd meglátjuk.

A mieink mellett kíváncsi leszek Matthewsra is, sokan azt mondják, ha 3 nappal korábban születik, akkor
meccsben lett volna Eichellel a következő drafton az 1/2-ért.

ON

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.24. 14:34  l  #8502

Kellemes Ünnepeket!

(Ha már a mi topikunk...)

Chicago Blackhawks Idézet   l  Válasz erre  l  2014.12.24. 3:25  l  #8496

0-5-ig nincs baj, onnan még vissza tudunk jönni kanadai csapat ellen (Calgary tudna erről mesélni)!

Minden évben van ilyen collapse meccs, csak most a múltkori 0-1 miatt pont a Jets ellen egy kicsit fájdalmas.
Remélem, azért Hutchinsonnak ma végre tudunk gól tlőni.

Azért látszik Cheveldayoff munkája a Jetsnél. Ugyanazt honosítja meg ott amit mi játszunk,
csak náluk nincs meg az a minőségi matéria ami nálunk adott.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76