Bertuzzi44 hozzászólása:

Na akkor pár szó a meccsről. Eddig idén ezen a meccsen játszottunk a leggyengébben, mégis hoztuk a két pontot ami azt jelenti hogy otthon továbbra is veretlenek vagyunk. Nem volt könnyű menet, eleve hogy Daniel kiesett kénytelen-kelletlen a Montreal ellen annyira tökéletesen működő sorokat meg kellett bontania Vigneaultnak. Végül Bernierre esett a választás mert a második sor remekelt a múltkori meccsen kár lett volna őket szétszedni a harmadiknál meg akadozott a gépezet. Aztán a hetedik percben egy ártalmatlan szituáció után Salo is bekorizott az öltözőbe (biztos infó nincs, Alain azt mondta térdprobléma és day-to-day több helyről viszont ágyékot mondanak az akkor simán 1 hónap). Látszott a bizonytalanság a sorokban, igazán csak a második harmadban sikerült rövid időre beszorítani a Dallast, a harmadikban jóformán csak védekeztünk, próbáltuk kihúzni az egygólos előnnyel. Viszont az emberelőnyös játékunk valami elképesztő, amit tavaly annyira hiányoltam, pillanatok alatt felállunk, jól járatjuk a korongot, fokozatosan szűkítjük a területet és pontosan célzunk. Vagyis ahogy a nagykönyvben meg van írva. Mindezt úgy hogy nincs Demitra, nincs Dany, nincs Hansen, gyakorlatilag nem volt Salo és ide vehetjük Schneidert is. Jobbak ugyan nem voltunk a Starsnál de rosszabbak sem, ilyen hiányzók mellett tehát csak dicséret illeti a fiúkat.

Luongo végre úgy védett ahogy elvártuk tőle, tartást adott a csapatnak, magabiztosan védett és bravúrokat is bemutatott, bár Richards gólját inkább kapushibának mondanám mint szemfüles találatnak, de ám legyen.

A védelemből ugye Salo hamar kiesett, ezért mindenki több jégidőt kapott de a fáradtság nem látszott rajtuk mindenki remekelt. Mivel O'Brien még nem érett meg a feladatra ezért a négy top védőnk egyaránt 26-28 percet volt a jégen. Bieksa megint kimagaslott, idén komoly hibát nem láthattunk tőle, viszont rengeteget ütközik, sok korongot szerez és egytől egyig pontosan játssza meg. Mitchell a gólja mellett is magabiztosan játszott, Erhoff hiba nélkül tudta le a meccset, Edler elfáradt a meccs végére, szürkébb volt mint szokott. O'B kétszer is vetődve halászott el korongot, nekem nagyon tetszik ahogy meccsről meccsre kapar és intelligensebb játékos is mint gondoltam.

Az első sorról sokat nem lehet mondani, ismerkedtek Bernievel, az utolsó Stars gólnál ők voltak bent, nem érzik még egymást, sajnos lesz idejük csiszolódni. Viszont PP-ben Hank nagyot alkotott, remekül ismerte fel a helyzetet és pontosan passzolt, na ezért fontos beírni a secondary assistot hokiban. Mitchell góljában is vastagon benne volt. Burrows sokat próbálkozott de még az ikrekkel sem szokott össze nemhogy így (pláne hogy PP-be is bekerült, tavaly egy percet nem játszott előnyben, ehhez képest most gólt lőtt), Berniernek nem ment, hiába ő nem első soros ember. A Raymond- Kesler-Samy triót megint öröm volt nézni, gyorsak, veszélyesek, agilisak. Keslernek kellett múltkor a gól, felszabadult tőle (SO-ot is nagyon pimaszul vágta be), Samyvel nagyon jól megértik egymást, Raymond meg annyira gyors hogy mindenhol ott van, 5 meccs alatt az egyik kedvencem lett. Glass nem NHL szint, Desbiens egész ügyesen mozgott, Wellynek meg nincs könnyű dolga, folyamatosan más mellett kell játszania, most két újonccal, megoldotta, ráadásul magabiztosan értékesítette a büntetőt. Nem lehet könnyű neki. A negyedik sorból Johnson hátrányban sokat volt bent, Rypien folyamatosan ütközött, Hordit igazság szerint alig láttam.

Nem mondom hogy érdemtelen a két pont, igazából egyik csapat sem emelkedett a másik fölé de ennyivel hadd húzzon haza a szívem, végülis a Stars is kapott egyet. :) Nem árt nekünk most a pihenő, legközelebb csak pénteken játszunk Calgaryben, ha Salo nem lesz Rome ugrik be a helyére.