Bertuzzi44 hozzászólása:

Na végül csak nem bírtam magammal és végignéztük hohollával a meccset, nem bántam meg, bár 10 percenként jegyeztem meg hogy na jól van most már tényleg szunya van. :) A meccsről annyit, hogy minden benne volt ami egy rájátszásmeccsbe kell. Sőt most a Blues fanok sem panaszkodhattak, korrekt bíráskodás volt, szerencséjük is volt nemegyszer és remekül játszottak. Ugyanez a 3 ránk is elmondható. Welly gólja gyönyörű volt, de kellett hozzá az ellen asszisztálása is (talán Winchester volt aki a gólpasszt adta). A második gólunknál Burrows tanítani valóan nyúlt bele O'Brien (lol) lövésébe. Aztán hogy a második harmad közepétől 10 percig megint mit művelt a Blues. Ha ott 4 gólt kapunk akkor sem szólok egy szót sem. Talán csak a 3. meccs első 10 percében nyomtak ennyire, de lehet még ott sem. Luongo parádé és két rebound gól. Vigneault asszem odacsaphatott a szünetben mert a Blues ugye minden mindegy alapon jött ki és mégis inkább a mi akaratunk érvényesült. Viszont nem voltunk igazán gólveszélyesek ahogy Oshieék sem. Az OT bezzeg, az valami hihetetlen volt. Egy perc alatt 2on1 és 3on1 (kapuvas) hagytuk ki, aztán a Blues nyomott, 6 perc hátrányt védekeztünk ki (mind jogos volt) aztán Burrows egy abszolút védhető lövéssel kisöpörte a St. Louist. A meccs védése egyértelműen Edleré ahogy korival kiszedte Crombeen lövését, Luongo amikor lent maradt azt hittem szívrohamot kapok, Sedinek szokás szerint egy szériára való helyzetet hagytak ki, továbbra is remek a kivédekezésünk és a bulielhozatal (Demitra 9/8 állat). Összességében a párharcról annyit, teljesen megérdemeltük a továbbjutást, de közel sem volt olyan sima ahogy ez a 4-0 mutatja, az első és utolsó meccsen megérdemeltük a győzelmet a középső kettőn szerencsénk volt. A Blues kid line-ja nem tudta felvenni a rájátszás ritmusát, Mason hozta magát de nem nyújtott extrát, mi meg mindig jókor voltunk jó helyen. Luongo igazából csak itt az uccsó meccset nyerte nekünk, de a többin is nagyon megbízható volt ahogy mindig. Akit kiemelnék az Johnson mint unsung hero, az egész sorozatban szerintem majd 70%-kal hozta el a bulikat, emellett pedig a PK line-jaink Bieksa, Edler, Burrows, Kesler, Mitchell, ők nyerték meg nekünk ezt a sorozatot. Na akkor most 10 nap pihi, sztem Flames lesz az ellenfél, bár a Chicago könnyebb falatnak tűnik annak ellenére hogy 2-1-re mennek. Remélem a Sharks nem köp bele a levesünkbe, a Wings nagyon nem hiányzik, látva a játékukat csak a Kacsák verhetik ki őket. :)