Bertuzzi44 hozzászólása:

Game 1:

Hát ez nem volt könnyű szülés. Az első harmad én úgy gondolom abszolút a San Jose szája íze szerint alakult, kaptunk két emberelőnyt, de még csak felállni sem nagyon sikerült belőle és a harmad végén lőttek egy olyan gólt, ami emlékeztetett arra a bizonyos NHL2001-es gólra, amiket egy hete írtam. Luongo hatalmasat hibázott, olvastam a magyarázkodását utána, nem tudom miért nem tudja azt mondani hogy bocs elbasztam. Törött ütő, lol, ha érzem hogy nem jó az ütőm nem vigéckedek, hanem hagyom a védőmnek és nem próbálok Turcosan indítani. (Amúgy Bálint, egyetértek hogy Marty szerintem is csak egy középszerű kapus, de tény hogy az egyik legbevállalósabb hálóőr, élmény nézni az ütőkezelését.) MadMax gólja megmutatta az idei nagy erősségünket. A Chicago és főleg a Nashville ellen is, a secondary scoring vitt minket tovább. Mindig van 2-3 ember a csapatban, akik húzó emberek tudnak lenni, ha az ikreknek nem megy, és lássuk be eddig az egész playoffban hatalmas csalódás a teljesítményük. És mégis itt vagyunk és a 3. párharcban is vezetünk. Bieksa szenzációs idén, nem győzök bocsánatot kérni az év eleji lehúzásomért, Hamhuis mellett az év pozitív meglepetése. Hank gólját azért nem dícsérem az égig mert ilyenből már legalább nyolcat kellett vollna tőlük látni a playoffban és ez volt most az első klasszis húzása. De legalább éledeznek, mondtam hogy a San Jose feküdni fog nekik. A meccsről még annyit, hogy finoman ugyan de mégis pontosan érezhetően befújták a hazai pályát. A négy Sharks kiállításból én mondjuk jó ha kettőnél emeltem volna a kezem és nálunk kétszer is néma maradt a síp, amit ellenünk fújtam volna. Nem mondom hogy bánom, de ez hozzá tartozik az igazsághoz. Ahogy az is hogy a végén megvolt a kompenzáció is, 2,5 perccel a vége előtt egyértelműen Boyle volt a paraszt MadMax semmit nem csinált mégis kiküldték őt is, hogy kapuslehozatallal ne 6on5 hanem 5on4 támadhasson last chance-ként a Sharks, nem éltek vele. De még így is azt hiszem nekünk egy szavunk nem lehet, mondom még éppen lenyelhetően befújták a hazait. A harmadik harmadra nem sok ereje maradt Thorntonéknak, nekünk nagyon jól jött hogy 7 meccsig húzták el a szériájukat. Niemi egy állat, fasz kivan már azzal hogy nem csapatokat kell legyőznünk ebben a rájátszásban hanem befalazott kapukat kell átlőnünk. Eager egy köcsög, Chicago sucks. Samy egyáltalán nem hiányzik, rettenetesen rossz formában volt, Higger, Hansen, Torres és legfőképpen Lapierre pedig fantasztikus, ilyen emberekre van szüksége egy csapatnak. Nem sztárok, de a legkeményebb munkát ők végzik. Már Kesler után persze, mert ő idén űrember, nem tudom Canucks mezben én a 11 évem alatt láttam-e bárkitől ilyen teljesítményt. Nem hiszem. Na akkor 1-0, délután folytatódik a C-Final day :)