Bertuzzi44 hozzászólása:

Kikaptunk 5-3-ra ugyan de azt hiszem elégedettebbek lehetünk mint a Flamesek. Az első harmad kritikán aluli volt, a srácok még pre-season meccsként kezdtek, gyors 0-3 lett belőle. Aztán a Calgary majdnem beleesett a legtipikusabb hokicsapdába,3 gólos vezetés a meccs korai szakaszában. A második harmad közepétől átvettük az irányítást. Hol az egyik hol a másik csapat játszott, együtt csak fizikailag volt a jégen a két gárda. Talán a 20.-30. perc között volt csak kiegyenlített. A záró harmadra meg felborult a pálya, csak mi támadtunk de valami eszeveszett módon, de Kipper kivédte a szemünket (Sedin-védés káprázatos volt). Aztán jött Dion "Magaskönyök" Phaenuf de akkor már mindegy volt.

Lou az elején elaludt, aztán összeszedte magát, Iggy lövésénél meg jól megijesztett, nagyon fájlalta a nyakát, igazi nagy bravúrja nem volt.

A védelem úgy ahogy jól működött, Edler nagyon elemében van, Erhoff meg kicsit lassúnak tűnik, Salo sokkal agilisabb mint vártam, Mitchell szokásosan megbízható, Bieksa mint nagy kedvencem gólt lőtt és szokás szerint köcsögösködött kicsit, O'Brien meg látszik hogy kilóg a sorból. McIver-t szívesebben megnézném helyette, Lukowichot nem tudom elképzelni, Rome-ot se. Schneider IR, nem fér be a keretbe, pedig tökéletesen passzolna oda.

A Sedinek is lassan vették fel a ritmust, a második harmad közepétől viszont azt csináltak amit akartak, nem a Flames védelmen múlt hogy "csak" 1-1 pontot szereztek, Burrows a meccs embere volt nálunk, rengeteget korizott és megalkuvást nem tűrően játszott a gólja is ezt tükrözte., Kesler annyira nem találta magát az orosz rakéta és Samy mellett. Shirokov rettentő gyors de meg van illetődve, üres kapuba csak be kéne már lőni, Samy pedig szépségdíjas gólt lőtt emberelőnyben. A harmadik sor súlytalan volt egyedül Wellyt emelném ki, de őt is csak PP-ben, az ex-detroitival nagyon jól megértik egymást. Raymond még úgy ahogy próbálkozott, de Bernier nulla volt. A Hordy-Johnson-Rypien sor meg pont arra volt elég hogy elmenjen rajtuk a meccs (4.gól hatalmas hiba). Hordy helyére Hansent ha Demitra felgyógyul akkor meg Johnson úgyis kikerül és nagyon ütősek leszünk támadásban is.

Összességében soha rosszabb nyitómeccset, ha túl tudunk lépni az első harmad borzalmán. Emberelőnyben nagyon szépen járatjuk a korongot, viszont a PK-en sürgősen javítani kell, borzalmasak a helyezkedések. Jó lesz ez, nem mindig Kippert kell legyőzni hálistennek.

Szombaton matinémeccs az Avs ellen, legyünk itt többen, csak hoholla mesterrel tartottuk ma a frontot!