Bertuzzi44 hozzászólása:

GAME 2:

Sok gólos szar meccs. Legalábbis nálam a teljes második harmad és a harmadik első tíz perce teljesen vállalhatatlan tötyögés volt. Konkrétan unatkoztam rajta. A 7-3 meg csalóka eredmény egy részről és teljesen reális egy másik aspektusból. Csalóka azért mert az első tíz percet konkrétan átaludtuk. Couture gólja bármilyen meglepő még nekem is tetszett, gyönyörű akció volt. Aztán lőttek két vasat és egy PP is elmaradt nekik, amilyen hatékonyak voltak eddig benne, ha szerencséjük van 4-0 tíz perc után. Aztán feléledtünk és onnantól nem igazán volt esélyük. Azért mondom hogy reális mert azt éreztem hogy kipukkadtak mint a lufi, és soha nem tudjuk meg de szerintem 4-0-ról is felálltunk volna, akkora volt a különbség. Furcsa látni hogy ennyivel jobbak vagyunk fizikálisan, a második harmadban sem, de az utolsóban momentumuk nem volt. Bedaráltuk őket, olyan könnyed játékkal, amit az alapszakaszban láttunk sokszor (és annyira hiányoltuk itt a rájátszásban). De ne tévesszen meg ez senkit, szoros meccs volt ez.

Beleolvastam a Sharks topicba is és ott a bírókon számonkérnek 2x 2+2-öt. Nálam az egy minor és egy double minor (elképzelésem sincs hogy a Thornton esetnél miért nem fújták be, Haminál tény hogy vétlen volt, de mindkét esetben a high-stick az high-stick), bár náluk is volt egy egyértelmű helyzet amit nem fújtak be. Viszont onnantól kezdve szerintem szinte minden egyes kiállítás jogos volt, kivéve a büdös gyökér Eagernél az sima 5+10. Nálam. Úgyhogy ha statisztikailag nézzük csak, akkor kb egyenlően voltak szarok a bírók, más kérdés, hogy a meccs melyik részében történt. Odaát anyázzák ezen a meccsen a zebrákat, én az első meccsen sokkal inkább lejtősnek éreztem a jeget mint most. Ott nekünk fújtak, itt balfaszkodtak. A San Joseból kiemelném az általuk oly sokat szidott Marleaut. Szerintem egy vezérnek így kell viselkednie, teljesen leült a Sharks amikor ő bunyót vállalt egy nálánal sokkal tapasztaltabb öklöző ellen. Le a kalappal, más kérdés hogy egy shift után visszatértek abba az apátiába, így megkönnyítve a dolgunkat.

Megérdemelt, jogos győzelem, a különbség meg a szerencsének köszönhető. A Sedinek nagyon magukra találtak, végre, végre, végre, klasszis teljesítményt nyújtottak. A harmadik sor is lubickol, óriási. Bieksa meg olyat játszik mint még soha a büdös életben. Pont most lesz UFA, hát hogyne... Érdekes hogy Kesler most először játszott szürkén, veszélytelenül.

Eddig minden párharcban hoztuk az első két hazait és 3-1-gyel jöttünk haza. Szerintem ez lesz most is, kíváncsian várom a harmadikat, szép lenne a 3-0. :)