Bertuzzi44 hozzászólása:

Na, megnéztem a Leafs elleni meccset is. És azt kell mondjam eddig a Ducks elleni meccset kivéve, most játszottunk a legjobban. Érdekesség hogy ott kikaptunk, itt meg Giggy elbambulásának köszönhetően nyertünk és mindkét meccsen össze-vissza fújtak a bírók. Nevetséges volt hogy a magas botot hol befújták hol nem, a gáncsolást és a palánkra lökést szintén véletlenszerűen adták meg. Halkan megjegyezném, én úgy láttam mi jöttünk ki jobban a bírói bakikból. A meccs maga rettentően élvezetes volt (a harmadik harmad első 8-10 percét kivéve), nagy hajtás, sok veszélyes támadás, ütközések garmada, szó mi szó ilyen meccseket élmény megnézni még 1,5 hét távlatából is. A Leafs pedig nagyon nagyot játszott, abszolút egyenrangú partnerek voltak. Kadrinak viszont még bőven van mit fejlődnie, egyelőre nem nhl-ready, de volt pár szép megmozdulása. Azért emelem csak ki őt, mert annó mi miatta akartunk nagyon felfelé cserélni, hátha.

Tőlünk pedig leginkább Luongot kell kiemelnem, idén talán először csak pozitívumot tudok mondani róla, magabiztos volt, erőt adott hátul, úgy védett ahogy elvárnánk tőle. Először mutatta meg az idényben mit tud, agresszívan kinyúlt a bottal, kapu mögött nem totojázott, ellentmondás nélkül tenyerelt a korongra és ami annyira hiányzott már tőle, lábbal ment le és nem bottal, annyira jó volt látni, ezt kéne nyújtania egy cup-contender kapusának. Kíváncsi leszek hogy egyszeri megrázás volt-e tőle. Nagyon remélem hogy végre elkapja a fonalat mert eddig a leggyengébb láncszemünk volt. A másik kimagasló pedig Kesler. Bombaformában játszik, erővel és magabiztossággal teli, szinte megállíthatatlan már meccsek óta. Hihetetlenül látványosan játszik. Ellenben Hamhuisszal aki most végre gólt szerzett, de eddig is nagyon megbízhatóan játszott, sallangmentesen, szinte hibátlanul csak a statisztikákban annyira ez nem látszott.

Ami nagyon érdekes, hogy mindig egy sorunk hozza a meccseket. Hol az első, hol a második, hol a harmadik (vagy mint múltkor, ultralol de a negyedik). Mi lenne ha egyszer mindenki elkapná végre a fonalat? Mert ez még mindig maximum 60%-a annak amit ez a csapat tud. Kíváncsian várom a folytatást.

Jó hír magamnak hogy a hétvégén nagy eséllyel minden meccset meg tudok majd nézni ami eddig kimaradt :)