Ovechtrick hozzászólása:

Az utolsó harmadban lőtt négy góllal nyerte a nyugati főcsoportdöntő második meccsét a Vancouver, 2-0-ra vezet. Negyvennyolc percig soros volt, aztán kilenc perc alatt négyet vágott a Canucks. Dan Hamhuis és Henrik Sedin 3-3 gólpasszt adott, Higgins 1+2-vel zárt. 2004 óta harmadszor főcsoportdöntőzik a San Jose, ez volt sorozatban a nyolcadik veresége. 2004-ben a Calagrytól 4-2-re, tavaly a Chicagótól 4-0-ra kapott ki. A meccs utolsó percében öt játékos – a vancouveri Maxim Lapierre, Jannik Hansen és Aaron Rome, valamint a San Jose-i Ben Eager és Scott Nichol – kapott 10 perces nagybüntetést.

Rájátszás, főcsoportdöntők, május 17.

Nyugati főcsoport

Vancouver Canucks–San Jose Sharks 7-3 (2-2, 1-0, 4-1)
Gólszerző: D. Sedin (H. Sedin, Hamhuis, 09:39), Torres (Ehrhoff, Hansen, 10:18), Bieksa (Higgins, Hamhuis, 32:05), Higgins (Raymond, Bieksa, ee, 47:56), D. Sedin (H. Sedin, Edler, ee, 51:41), Rome (Burrows, H. Sedin, 54:30), Raymond (Higgins, Hamhuis, 56:42), ill. Couture (Heatley, I. White, ee, 02:28), Marleau (J. Thornton, D. Boyle, ee, 13:03), Eager (Pavelski, Vlasic, 57:27). Kapusok: Luongo 28/31, ill. Niemi 31/38.