Bertuzzi44 hozzászólása:

Hát akkor nem állom meg. :)

Szóval az hogy végig a Pens vezetett és csak az első 17mins25secs-ben volt döntetlen az állás az igaz. De milyen is a számok világa, fordítsuk meg kicsit és máris azt mondhatjuk hogy a Detroit több mint két harmadon keresztül ott lihegett a Pit nyomában (mert összeadva az időket mindössze 18mins33secs volt amíg kétgólos előnyötök volt). Ez a Wingsnek a második meccsen pl 48.42 volt az elsőn meg 17.44 mégis ahol a legkevesebb volt az volt a legsimább. Ráadásul nem egy olyan meccset láttam ahol az egyik csapatnak köze sem volt a meccshez mégis megnyerte, hokiban egy gól előny nem előny (lásd: http://www.youtube.com/watch?v=dDbEX666G3Y)

A lövésekről meg annyit, természetesen lehet nyerni fele annyi lövéssel is mint az ellenfél (a Sharks tavaly nemegyszer 20 alatti lövésszámmal nyerte a meccseit, úgy hogy az ellenfél 30 fölé jutott) de itt nem feltétlenül a pontosságról van szó. Ha egy csapat a 30. perc tájékára 3+ góllal vezet szinte garantálható hogy a mérkőzés végére az ellenfélnél lesz több kapuralövés. Mert az a csapat onnantól kezdve nem fog kitámadni és csak a biztonságos védekezésre figyel, ami annyit jelent hogy az ellenfél lehetetlen szögekből szerzi majd a kapuralövéseinek 90%-át. Nem mérvadó statisztika a shoots. Itt kizárólag a scoring chance-t érdemes nézni. Persze az is tény hogy lövésből lesz a gól, de ez más tészta mert 2-3-4 gólt meccsenként nem egyszerű bemákolni.

De hogy mire is mondtam hogy nem helytálló a magyarázat? Ez a mondatod "és meccs elején mutattak egy kiírást, hogy a 155 perc alatt, amíg divegood nem kapott gólt, összesen 45 lövést kellett védenie.az elég kevés. ha a dallas is és a pens is ugyanúgy tüzelne kapura, mint a wings, akkor 80-90 lövést kellett volna kapnia, abból meg már nem biztos, hogy nem kapott volna pár gólt." Hát basszus, miért nem lőttetek akkor 80-90 lövést? Mert egyszerűen a Detroit ellen nem lehet, mert nincs esélyetek rá. Itt nem arról volt szó hogy Crosbyék elbohóckodták, vagy csak a biztosra mentek, szó nincs róla. Nem tudtak annyiszor kapura lőni mert sokszor a harmadba sem tudták bevinni a korongot, ha mégis akkor is csak a palánk mellett szenvedtek. Fordítsd át, játszik a Fradi az MU-val a kapuralövések 2-24, az eredmény 0-6. És akkor azt mondod hogyha a Fradi is 24-szer lőtt volna kapura akkor Van der Saar sem ússza meg 6 gól alatt. Könnyen lehet, de a Fradi az életben nem fog tudni annyiszor kapuralőni és nem azért mert Lipcseiék várják hogy tökéletesen Bartha lábár passzolják a labdát hanem azért mert a félpályán sem engedik át őket. Ha tudna a Pens meccsenként 40 lövést megereszteni megtennék. De feltételes mód ugye csak a nyelvben létezik és sehol máshol a világon.