Vazquez hozzászólása:

A második meccs óta nem olvasom a chicagói médiát, mert gyakorlatilag lefújták a párharcot. Ha nem szurkolnék a Hawksnak, akkor a "szakírók" miatt lenne bennem egy kis elégtétel, így viszont csak szimplán bosszant az ügy. Remélem, a játékosok nem becsülték le ennyire a Flyerst...

Nálam a harmadik meccsen játszottunk a legjobban, az első kettőn meg örültem, hogy mi jöttünk ki jobban az adok-kapokból. A negyedik meccs sokat sejtető és egyben aggasztó sztori: a Flyers szinte hibamentes hokit játszott. Lefordítva azt jelenti, hogy semmi látványosság, teszik ami ellenünk kell, hárman védekeznek Leighton előtt, a kapu előtt takarítás, a kipattanók az övék, területek lezárva. Úgy nézett ki a meccs, mintha a Blackhawks lenne fölényben, közben annyi történt, hogy kevertünk a harmadukban és senki nem talált semmit. A sorok hatástalanságára Q gyorsan reagált, ő is érezte, hogy nincs hatékony triónk, keverni kezdte a szalámit, mindenki játszott mindenkivel, de nem lettünk beljebb. Úgy tűnik, Laviolette és társai apró darabokra szedték az első három meccset és kurvára találtak valamit. Mintha besúgók segítették volna a munkájukat, annyira levágtak mindent. A második harmad volt a legjellemzőbb, körbe lőttük a pakkot, érkeztünk, vissza a kapu mögé, vissza a kékre, kerestük a helyet és soha sehol semmi. Hova tűntek az első meccsen látott tiszta lövőhelyzetek? Hol voltak a megugrások? Ugye... A Nashville-nek voltak hasonló felvillanásai ellenünk - nem véletlen, ott meg Trotz az agytröszt.

Az persze jó kérdés, hogy mi van ha nem hibázunk a kapunk előtt, mi van ha nem hozzuk össze a Flyers góljait? Mert a pazar védekezésük mellett elől nem sok vizet zavartak. Fájdalom, nem is kellett nekik, mert mind a négy meccsen "ügyeskedtünk" hátul. Kábé már számítanak a bakikra és ez ijesztő, mert ezzel elvihetik a szériát. Aki szerint ez a Flyers érdemtelenül egyenlített, annak javaslom nézze meg Byfuglient, Toewst és Kane-t a Canucks és a Sharks ellen, majd utána gyorsan a döntő négy meccsén és a különbség üvölt. Salo, Edler, Bieksa, Boyle és Murray után Pronger 32 perce már más kávéház.

Szóval, ha nem segítjük a Flyerst buta kiállításokkal és gyermeteg hibákkal, akkor mindjárt 3-4 góllal beljebb vagyunk. Az is tuti, hogy képtelenek 60 percen át tartani minket, tehát valahol a második meccsen látott történet lehet a recept.