Donald Kacsa hozzászólása:

Érdekes lesz ez a Chicago elleni széria. Őket tényleg kemény munka legyőzni és ezért sem magunkat tartom az esélyesebbnek. A három alapszakasz meccsen egyszer nyertünk 1-0-ra és kétszer kikaptunk 4-1-re, de ebből az egyik b2b második meccse volt, a másikon pedig a védelem fele AHL szintű volt (Manson, Blacker és Clark) a sok sérülés miatt, míg a másik fele Fowler, Lindholm és Vatanen volt, magyarul kb Keithnek egyedül több lejátszott meccse volt, mint az egész védelemnek.
Ami mellettük szól: Toews, Kane, Hossa, Sharp, Seabrook, Keith még idemondanám Saadot és Hjlamarssont is. Mindnyájan PO üzemmódban vannak, a Wild "játékát" remekül semlegesítették, emellett veszélyesek is a kapura. Ellenük tényleg nem szabad olyan hibákat elkövetni, amiket megengedtünk magunknak a Jets és a Flames ellen, különben kíméletlenül kihasználják. Amennyiben Lindholm, Stoner, Vatanen valamint a negyedik sorunk nem szedi össze magát, akkor sok keresnivalónk nem lesz. Andersennek is kicsit jobban oda kellene majd figyelni, hogy ne kapjon soft gólokat.
Ami mellettünk szól: Crawford szerintem nem jó kapus, sebezhetőnek érzem őket itt, mondom annak ellenére, hogy bravúrosan védett a Wild ellen. A másik gondjuk az lehet még, hogy hiába bivalyerős a top 4 a védelmükben, ha a harmadik pár Timonennel és Rundbladdal csak 10 perc alatti jégidőket kap, a nagyágyúk elfáradnak, ha rendre 30 perceket játszanak, míg nálunk legrosszabb esetben is 17-18 perceket kapnak a védők. A keretünket is kicsit mélyebbnek érzem, hiszen olyan játékosok ülnek a lelátón, mint Wisniewski, Sekac vagy Etem, viszont nekik több és talán jobb clutch játékosuk van.
Összességében egy nagyon kiélezett és izgalmas párharcra számítok. Mint mondtam, most nem magunkat tartom az esélyesebbnek, de ha megfelelően tudjuk kezelni Toews és Kane sorait, valamint kiiktatjuk a buta hibákat, akkor 6-7 meccsen be lehet húzni.

Edit: azt elfelejtettem még írni, hogy edzők közül Q mérföldekkel jobb, mint BB, ami szintén nem túl kecsegetető ránk nézve.